Więcej o NEONie

Prowadź lekcje bez cienia nudy!

NEON to platforma z multimedialnymi podręcznikami oraz interaktywnymi ćwiczeniami. Od września 2024 r. znajdziesz w niej materiały dla klas: 1–2, 4–5 oraz 7–8. Z platformy mogą skorzystać nauczyciele i uczniowie pracujący na podręcznikach Nowej Ery.

Nowe funkcjonalności


Strefa ćwiczeń

Prace domowe to już przeszłość. Zamień je na Strefę ćwiczeń w NEONie.

Czym jest strefa ćwiczeń? To samosprawdzalne ćwiczenia przygotowane na bazie zeszytów ćwiczeń Nowej Ery. Strefa ćwiczeń odciąży Cię w pracy a uczniom pomogą w rozwoju umiejętności.

Potrzebujesz czegoś więcej? Skorzystaj z możliwości dodawania ćwiczeń autorskich, które sam stworzysz i dopasujesz do potrzeb swoich uczniów, tak by rozwiązywali je z czystą przyjemnością i zaangażowaniem. Podgląd rozwiązanego ćwiczenia

Wiemy, że na to czekaliście! Możecie zobaczyć wykonane przez uczniów interaktywne ćwiczenia ze Strefy ćwiczeń. Sprawdźcie jak im poszło i z czym mieli problemy.


Wynik procentowy

W NEONie możesz sprawdzić jak poszczególni uczniowie zrobili ćwiczenia, jaki osiągnęli wynik procentowy i ile zdobyli punktów oraz jaki był średni wynik w klasie za dane ćwiczenia. Możesz także sprawdzić ile w sumie punktów zdobyli uczniowie ze wszystkich ćwiczeń i jaki procent osiągnęli.

Dzięki temu możesz szybko sprawdzić, które ćwiczenia były trudne i czy warto nad czymś popracować z uczniami.


Tryb pełnoekranowy

Filmy w NEOnie możesz wyświetlać w trybie pełnoekranowym, dzięki temu uczniowie nawet w ostatnich ławkach zobaczą szczegóły i będą zaangażowani na lekcji.Ćwiczenie autorskie

W NEONie możesz stworzyć własne ćwiczenie, dodać załączniki i wysłać wszystkim uczniom lub wybranym. Dzięki temu dopasujesz je do ich potrzeb i możesz realizować indywidualizację nauczania.

Uczniowie dostaną za nie tylko punkty ale także twój komentarz, jeśli będzie uznasz, że to jest konieczne.

Ćwiczenia autorskie w 4 krokach

Utworzenie i wysłanie ćwiczenia autorskiego

Rozwiązanie ćwiczenia autorskiego przez ucznia

Sprawdzenie rozwiązanego ćwiczenia

Odczytanie komentarza od nauczyciela

Dlaczego NEON to lekcje bez nudy?

NEON angażuje uczniów i sprawia, że lekcje stają się ciekawsze. Przekonaj się jak działa ta platforma używając naszych filmów, animacji, interaktywnych ćwiczeń i zobacz jak Twoi uczniowie zainteresują się każdym tematem.

Elementy NEONa

NEONbook Podręcznika i Zeszytu Ćwiczeń

NEONbook Podręcznika i Zeszytu Ćwiczeń

Elektroniczna wersja podręcznika i zeszytu ćwiczeń wzbogacona o multimedialne zasoby

Panel nauczyciela

Panel nauczyciela

Strefa do zarządzania nauczanymi przedmiotami, klasami i zleconymi pracami domowymi

Panel ucznia

Panel ucznia

Strefa z dostępem do wszystkich prac domowych, terminarza ich wykonania oraz rezultatów pracy

Mapy przygód

Mapy przygód

Cyfrowe publikacje dla klas 1–3 do edukacji polonistycznej, matematycznej i języka angielskiego dostępne dla nauczycieli i uczniów

Strefa ćwiczeń

Strefa ćwiczeń

Samosprawdzalne ćwiczenia, odciążę Cię z pracy, a te stworzone przez Ciebie dopasujesz do potrzeb każdego ucznia, tak by rozwiązywali je z czystą przyjemnością i zaangażowaniem.

Ondorio

Ondorio

Aplikacja współpracująca z Generatorem testów i sprawdzianów służąca do automatycznego sprawdzania kartkówek i testów

Dowiedz się więcej

Webinaria

Jak rozpocząć pracę z NEONem? Jak zaangażować ucznia w lekcję? W jaki sposób NEON wspiera codzienną pracę nauczyciela? Zapraszamy nauczycieli klas 1–3 oraz 4–8 szkół podstawowych do obejrzenia retransmisji webinariów prowadzonych przez Janusza Wierzbickiego, eksperta w zakresie innowacyjnego nauczania.

Co nauczyciele sądzą o NEONie?

Od początku roku szkolnego już ponad 140 tysięcy uczniów i nauczycieli korzysta z NEONa. Sprawdź co o NEONie mówią nauczyciele.

Dlaczego lubię uczyć z NEONem?

Lekcja pokazowa w Ministerstwie Cyfryzacji

Technologia w szkole podstawowej

Nowe projekty MEiN wprowadzają coraz więcej technologii do naszych szkół. Okres nauczania zdalnego wdrożył do naszej pracy szereg nowych rozwiązań, które z powodzeniem stosujemy do dzisiaj. Mądre połączenie narzędzi technologicznych oraz metod pracy pozwoli na prowadzenie skutecznego procesu edukacji i efektywniejszej pracy nauczyciela.

Zaloguj się do NEONa